Kocioł na drewno ze sterowaniem elektronicznym Viadrus E22 Economy spełnia wymagania dla ogrzewania ekologicznego

14.08.2020

Sterowanie elektroniczne, wentylator wyciągowy, ekologiczne spalanie – kocioł spełniający surowe wymagania i limity ekologiczne.

Czytaj więcej

VIADRUS E22 Economy to żeliwny kocioł zgazowujący z ręcznym dodawaniem paliwa przeznaczony do ekologicznego spalania drewna kawałkowego. Pracą kotła steruje łatwa w obsłudze jednostka sterująca. Wentylator wyciągowy optymalizuje spalanie i pomaga tam, gdzie brakuje ciągu kominowego, np. z powodu zbyt niskiego komina.

Kocioł spełnia wymagania 5 klasy emisji, jak również wymagania Ekodesign. Dla korpusu żeliwnego udzielana jest gwarancja 10-letnia.

 

Dowiedz się więcej

Pobierz ulotkę


Tegoroczną nowość stanowi automatyczny kocioł żeliwny na pellet drzewny Viadrus U22 Economy Pellet

14.08.2020

Automatyczna praca, duża sprawność i doskonały stosunek cena / wydajność. To najważniejsze atuty naszego nowego kotła na biomasę.

Czytaj więcej

Przedstawiamy tegoroczną nowość – automatyczny kocioł żeliwny na pellet drzewny Viadrus U22 Economy Pellet. Kocioł dostępny jest w wersjach o mocy 16, 23 i 30 kW, w zależności od ilości członów. Sprawność spalania paliwa w kotle osiąga 92,1 %. Zapłon i wygaszanie kotła odbywają się automatycznie. Pracą kotła steruje termostat pokojowy. Automatycznie potrafi dodawać paliwo (pellet) z zasobnika kompaktowego, który należy do wyposażenia opcjonalnego.

Kocioł spełnia wymagania 5 klasy emisji według ČSN 303-5, jak również wymagania Ekodesign. Dla korpusu żeliwnego udzielana jest gwarancja 10-letnia.

 

Automatyczna praca, duża sprawność i doskonały stosunek cena / wydajność stanowią idealną kombinację i rozwiązanie dla ogrzewania Twojego domu.

Dowiedz się więcej

Pobierz ulotkę


VIADRUS E68 – ekologiczny kocioł przyszłości

29.04.2019

Z nowym rokiem wprowadzamy na rynek nowość w postaci sterowanych elektrycznie kotłów zgazowujących z oznakowaniem E68. Biorąc pod uwagę fakt, iż kocioł ten spełnia wszelkie wymagania legislacji europejskiej, mogą użytkownicy tego kotła skorzystać z dofinansowania.

Czytaj więcej

W większości kocioł analogiczny jest do kotła U68, który przedstawiony został jesienią 2018 roku. Dodatkowo wyposażony jest w sterowany elektronicznie wentylator wspierający spalanie, dzięki czemu uzyskał certyfikację dla nowej rundy dofinansowania.

Nowy model kotła żeliwnego na paliwa stałe przeznaczony do ekologicznego spalania kawałków drewna w sposób zgazowujący spełnia wymagania dla piątej klasy emisji oraz warunki „Ekodesign”. Objęty jest gwarancją dziesięcioletnią dla korpusu żeliwnego i może być stosowany tylko w zamkniętych układach grzewczych z wymuszonym obiegiem wody grzewczej. Elektroniczna jednostka sterująca potrafi również sterować ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej lub ładowaniem zbiornika buforowego.

W zależności od ilości członów moc kotła Viadrus E68 może wynosić od 15 do 34 kW. Kocioł ten stanowi idealny wariant dla osób posiadających starsze kotły, które nie spełniają już wymagań ekologicznych. Dzięki identycznym wymiarom przyłączeniowym gwarantowana jest prosta wymiana np. za starszy model U26.


Viadrus Hercules U68 zdobył kolejne wyróżnienie

29.04.2019

Po nagrodzie za Top Produkt Infotherma 2019 w Ostrawie uzyskał kocioł Viadrus Hercules U68 kolejne wyróżnienie.

Czytaj więcej

Tym razem chodzi o nagrodę zawodowej jury na targach budowlanych Coneco – Racioenergia 2019 w Bratysławie, która oceniła w szczególności unikatowe rozwiązanie techniczne, dużą skuteczność spalania oraz wieloletnią żywotność, którą podkreśla 10-letnia gwarancja dla wymiennika żeliwnego. Więcej informacji na temat tego unikatowego kotła znajdą Państwo na stronach www.viadrus.pl Żeliwny kocioł zgazowujący Hercules U68.


Nowości w asortymencie

20.09.2018

Nieustannie pracujemy nad innowacjami i tworzeniem nowych typów kotłów, by spełnić nawet najbardziej surowe wymagania przepisów prawa, jednak przede wszystkim w celu zaoferowania naszym klientom tego, czego wymagają. Dlatego z dumą pragniemy poinformować o wprowadzeniu do obrotu trzech nowych wyrobów. Szczegóły przedstawiamy w artykule wewnątrz.

Czytaj więcej

Główną gwiazdą wśród nowości jest zgazowujący kocioł żeliwny na drewno Hercules U68 wyróżniający się kilkoma unikalnymi rozwiązaniami technicznymi oraz minimalnymi wymaganiami na ciąg komina. Kolejną gwiazdą targów będzie kocioł Hercules U38, który jest kotłem żeliwnym do spalania węgla brunatnego i kamiennego w sposób zgazowujący. Kocioł ten poszerza istniejący szereg kotłów Hercules U32. Również ten kocioł zainteresuje klientów ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Hercules U38, jak również Hercules U68 są kotłami wyjątkowymi z punktu widzenia gwarancji, gdyż gwarancja dla korpusu kotła wynosi 10 lat.

W końcu mamy tutaj nowość w zakresie kotłów gazowych, VIADRUS Garde G42 ECO M, który zastępuje model pierwotny G42 ECO. Chodzi o jeden z ostatnich dostępnych atmosferycznych kotłów gazowych w ramach UE. Prócz praktycznie niezniszczalnego wymiennika wykonanego z żeliwa jego najważniejszą zaletą jest łatwa wymiana za starszy model atmosferycznego kotła gazowego bez konieczności przeróbek budowlanych.


1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | All