Kocioł na drewno ze sterowaniem elektronicznym Viadrus E22 Economy spełnia wymagania dla ogrzewania ekologicznego

14.08.2020

Sterowanie elektroniczne, wentylator wyciągowy, ekologiczne spalanie – kocioł spełniający surowe wymagania i limity ekologiczne.

Czytaj więcej

VIADRUS E22 Economy to żeliwny kocioł zgazowujący z ręcznym dodawaniem paliwa przeznaczony do ekologicznego spalania drewna kawałkowego. Pracą kotła steruje łatwa w obsłudze jednostka sterująca. Wentylator wyciągowy optymalizuje spalanie i pomaga tam, gdzie brakuje ciągu kominowego, np. z powodu zbyt niskiego komina.

Kocioł spełnia wymagania 5 klasy emisji, jak również wymagania Ekodesign. Dla korpusu żeliwnego udzielana jest gwarancja 10-letnia.

 

Dowiedz się więcej

Pobierz ulotkę


Tegoroczną nowość stanowi automatyczny kocioł żeliwny na pellet drzewny Viadrus U22 Economy Pellet

14.08.2020

Automatyczna praca, duża sprawność i doskonały stosunek cena / wydajność. To najważniejsze atuty naszego nowego kotła na biomasę.

Czytaj więcej

Przedstawiamy tegoroczną nowość – automatyczny kocioł żeliwny na pellet drzewny Viadrus U22 Economy Pellet. Kocioł dostępny jest w wersjach o mocy 16, 23 i 30 kW, w zależności od ilości członów. Sprawność spalania paliwa w kotle osiąga 92,1 %. Zapłon i wygaszanie kotła odbywają się automatycznie. Pracą kotła steruje termostat pokojowy. Automatycznie potrafi dodawać paliwo (pellet) z zasobnika kompaktowego, który należy do wyposażenia opcjonalnego.

Kocioł spełnia wymagania 5 klasy emisji według ČSN 303-5, jak również wymagania Ekodesign. Dla korpusu żeliwnego udzielana jest gwarancja 10-letnia.

 

Automatyczna praca, duża sprawność i doskonały stosunek cena / wydajność stanowią idealną kombinację i rozwiązanie dla ogrzewania Twojego domu.

Dowiedz się więcej

Pobierz ulotkę


VIADRUS E68 – ekologiczny kocioł przyszłości

29.04.2019

Z nowym rokiem wprowadzamy na rynek nowość w postaci sterowanych elektrycznie kotłów zgazowujących z oznakowaniem E68. Biorąc pod uwagę fakt, iż kocioł ten spełnia wszelkie wymagania legislacji europejskiej, mogą użytkownicy tego kotła skorzystać z dofinansowania.

Czytaj więcej

W większości kocioł analogiczny jest do kotła U68, który przedstawiony został jesienią 2018 roku. Dodatkowo wyposażony jest w sterowany elektronicznie wentylator wspierający spalanie, dzięki czemu uzyskał certyfikację dla nowej rundy dofinansowania.

Nowy model kotła żeliwnego na paliwa stałe przeznaczony do ekologicznego spalania kawałków drewna w sposób zgazowujący spełnia wymagania dla piątej klasy emisji oraz warunki „Ekodesign”. Objęty jest gwarancją dziesięcioletnią dla korpusu żeliwnego i może być stosowany tylko w zamkniętych układach grzewczych z wymuszonym obiegiem wody grzewczej. Elektroniczna jednostka sterująca potrafi również sterować ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej lub ładowaniem zbiornika buforowego.

W zależności od ilości członów moc kotła Viadrus E68 może wynosić od 15 do 34 kW. Kocioł ten stanowi idealny wariant dla osób posiadających starsze kotły, które nie spełniają już wymagań ekologicznych. Dzięki identycznym wymiarom przyłączeniowym gwarantowana jest prosta wymiana np. za starszy model U26.


Viadrus Hercules U68 zdobył kolejne wyróżnienie

29.04.2019

Po nagrodzie za Top Produkt Infotherma 2019 w Ostrawie uzyskał kocioł Viadrus Hercules U68 kolejne wyróżnienie.

Czytaj więcej

Tym razem chodzi o nagrodę zawodowej jury na targach budowlanych Coneco – Racioenergia 2019 w Bratysławie, która oceniła w szczególności unikatowe rozwiązanie techniczne, dużą skuteczność spalania oraz wieloletnią żywotność, którą podkreśla 10-letnia gwarancja dla wymiennika żeliwnego. Więcej informacji na temat tego unikatowego kotła znajdą Państwo na stronach www.viadrus.pl Żeliwny kocioł zgazowujący Hercules U68.


Nowości w asortymencie

20.09.2018

Nieustannie pracujemy nad innowacjami i tworzeniem nowych typów kotłów, by spełnić nawet najbardziej surowe wymagania przepisów prawa, jednak przede wszystkim w celu zaoferowania naszym klientom tego, czego wymagają. Dlatego z dumą pragniemy poinformować o wprowadzeniu do obrotu trzech nowych wyrobów. Szczegóły przedstawiamy w artykule wewnątrz.

Czytaj więcej

Główną gwiazdą wśród nowości jest zgazowujący kocioł żeliwny na drewno Hercules U68 wyróżniający się kilkoma unikalnymi rozwiązaniami technicznymi oraz minimalnymi wymaganiami na ciąg komina. Kolejną gwiazdą targów będzie kocioł Hercules U38, który jest kotłem żeliwnym do spalania węgla brunatnego i kamiennego w sposób zgazowujący. Kocioł ten poszerza istniejący szereg kotłów Hercules U32. Również ten kocioł zainteresuje klientów ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Hercules U38, jak również Hercules U68 są kotłami wyjątkowymi z punktu widzenia gwarancji, gdyż gwarancja dla korpusu kotła wynosi 10 lat.

W końcu mamy tutaj nowość w zakresie kotłów gazowych, VIADRUS Garde G42 ECO M, który zastępuje model pierwotny G42 ECO. Chodzi o jeden z ostatnich dostępnych atmosferycznych kotłów gazowych w ramach UE. Prócz praktycznie niezniszczalnego wymiennika wykonanego z żeliwa jego najważniejszą zaletą jest łatwa wymiana za starszy model atmosferycznego kotła gazowego bez konieczności przeróbek budowlanych.


Zapraszamy na targi instalacyjne

04.09.2018

Zapraszamy na otwarcie targów instalacyjnych w hurtowni hydraulicznej Fox w Busku-Zdroju.

Czytaj więcej

Już w piątek 7 września zapraszamy na otwarcie targów instalacyjnych w hurtowni hydraulicznej Fox w Busku-Zdroju, ul. Partyzantów 39. Wstęp wolny!

- kotły C.O. z dotacją
- płytky i wyposażenie łazienek
- kotły gazowe z dotacją
- prezentacja firmy VIADRUS

Dla wszystkich gości przygotował Fox prezentację firm sponsorskich, poczęstunek oraz promocje dla instalatorów. Tyłko 7-8 września 2018!


Dziękujemy, że odwiedziliście nas na targach INSTALACJE 2018

21.05.2018

W dniach 23-26.04.2018 w Pozaniu odbyła się już 12 edycja międzynarodowych targów Instalacje.

Czytaj więcej

VIADRUS tradycyjnie uczestniczy w międzynarodowych targach Instalacje w Poznaniu. Nie zabrakło nas i w tym roku. Nasze stoisko znaleźć można było w pawilonie 5. sektor C. Wystawialiśmy prawie kompletny asortyment grzejników żeliwnych, automatyczny piec peletowy Aguro, nasze kotły gazowe kondensacyjne, automatyczny kocioł żeliwny VIADRUS A3C na węgiel i pelet, automatyczny kocioł żeliwny na pelet z zapłonem elektrycznym oraz wielokrotnie nagradzanym palnikiem PellasX (Złoty Medal 2016) – VIADRUS A0C-LP, kocioł żeliwny pirolityczny VIADRUS P7C oraz popularny żeliwny kocioł grzewczy z ręcznym załadunkiem – HERCULES U32, zaliczany do 5. klasy emisji.

Dziękujemy za wizytę wszystkim którzy nas odwiedzili.


Targi MCE/BIE Milano dobiegły końca

25.03.2018

Niedawno w Mediolanie we Włoszech odbyły się jedne z największych targów w Europie – MCE/BIE. Obecni byli wszyscy znani producenci kotłów, tak więc nie zabrakło i firmy VIADRUS.

Czytaj więcej

V dniach 13 – 16.03.2018 we włoskim Mediolanie odbyła się wystawa Fiera Milano na której odbywały sie nie tylko targi MCE ale i nowe targi skupiające się na biomasie – BIE. Nie zabrakło tam również i firmy VIADRUS. Na naszym stoisku A36-B37 w hali nr 6 zaprezentowaliśmy pełną gamę naszych grzejników żeliwnych oraz kotłów VIADRUS P7C, Hercules U32 oraz VIADRUS A0C-LP. Wystawiliśmy również nasz człon kotłowy z kotła przemysłowego G700. Dziekujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska. Dla tych, którym nie udało się odwiedzić nas w Mediolanie, zamieszczamy kilka zdjęć z naszej ekspozycji.


Targi INTERBUD zostały zakończone

18.02.2018

Od 23.02 do 25.02.2018 w Łodzi odbywały się targi INTERBUD, na których również wystawiał się Viadrus. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

Czytaj więcej

Od 23.02 do 25.02.2018 w Łodzi odbywały się targi INTERBUD, na których również wystawiał się VIADRUS, między innymi następujące kotły 5 klasy: żeliwny kocioł zasypowy Hercules U32, stalowy kocioł z podajnikiem VIADRUS A3W i żeliwny kocioł peletowy VIADRUS A2C z obrotowym palnikiem REVO firmy PellasX, który otrzymał złoty medal. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.


INFOTHERMA 2018 już za nami

05.02.2018

25. edycja najważniejszych międzynarodowych targów grzewczych i energetycznych w regionie przyciągnęła wielu odwiedzających zarówno z całej Republiki Czeskiej jak i z zagranicy. Tradycyjnie stoisko VIADRUS było najczęściej odwiedzane jak i kolejny rok z rzędu zdobyliśmy nagrodę za najlepszy kocioł.

Czytaj więcej

INFOTHERMA 2018 już za nami. Najważniejsze międzynarodowe targi grzewcze i energetyczne w regionie przyciągnęły wielu odwiedzających z całej Republiki Czeskiej jak i z zagranicy. Tradycyjnie stoisko VIADRUS było najczęściej odwiedzane. Kolejny rok z rzędu zdobyliśmy również nagrodę za najlepszy kocioł. Nagroda ta została przyznana za innowacyjny żeliwny automat A0C LP na pelet drzewny. Tych, którzy nie mogli nas odwiedzić, zapraszamy do obejrzenia naszej fotogaleri naszego stoiska.


Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku

20.12.2017

Drodzy klienci i fani marki VIADRUS, dziękujemy za Waszą przychylność w 2017 roku, czekamy na 2018, który przyniesie kolejne nowe produkty. Tym, którzy mają nasze kotły, piece i grzejniki życzymy, aby długo Wam  służyły. W 2018 roku będziemy uczestniczyć w wielu targach i czekamy na Państwa wizytę na naszym stoisku. Mamy nadzieję że, 2018 przyniesie Wam powodzenie w życiu osobistym i wiele sukcesów w pracy. Wasz Viadrus.

Czytaj więcej

VIADRUS na targach ForArch

08.10.2017

W dniach 19-23 września 2017 r. Nasza firma brała udział w wystawie na Międzynarodowych Targach ForArch w Pradze.

Czytaj więcej

W dniach 19-23 września 2017 w Pradze odbyły się Międzynarodowe Targi ForTherm, które są, już tradycyjnie, częścią Targów Budowlanych ForArch Building Fair. Oczywiście nie zabrakło na nich stanowiska VIADRUS. Odwiedzający z różnych części Europy zapoznawali się z kotłami żeliwnymi na paliwo stałe (automatyczne i ręczne), zestawami do przebudowy na starsze kotły dla zwiększenia klasy emisji, popularnymi kotłami gazowymi, nowościami z zakresu kominków (kominek Medano) oraz z szeroką gamą grzejników żeliwnych z 20-letnią gwarancją. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stanowiska. Tym, którzy nie mogli być niestety z nami, przedstawiamy kilka zdjęć.


Roczny kontrolny audyt

05.05.2017

W dniach 24 do 26 kwietnia firma Viadrus pomyślnie przeszła audyt recertyfikacji oraz aktualizacji zgodnie z ČSN EN ISO 9001:2016 oraz roczny kontrolny audyt i aktualizacje zgodnie z normą ČSN EN ISO 14001:2016.

Czytaj więcej

Niezależny audyt wykonany był przez międzynarodo uznanawane towarzystwo TÜV NORD. Jej audytorzy zebrali, między innymi, pozytywne aspekty naszego ISM. Nie zidentyfikowano żadnych poważniejszych badź drobniejszych nieporozumień, co sprawia, że firma Viadrus jest między nalepszymi firmami na rynku.


Nowe projekty produktów VIADRUS

13.04.2017

Firma VIADRUS już od dawna współpracuje z pracownią Tvarůžek/Fiala oraz studentami kierunku wzornictwo na FA ČVUT. Nowe projekty produktów VIADRUS zobaczyć można osobiście na wystawie Prague Design Week.

Czytaj więcej

Martin Tvarůžek został już dwukrotnie wyróżnony prestiżową nagrodą projektantów przemysłowych RED DOT DESIGN AWARD. Nowe projekty produktów VIADRUS można zobaczyć osobiście na wystawie Prague Design Week, która odbywa się w Pradze w "Tančícím domě" od 10. do 16. kwietnia 2017. Kilka zdjęć z imprezy można znaleźć na naszym Facebooku. Więcej dokładnych informacji uzyskać można odwiedzając wystawę.


Hercules U32 produktem roku 2016

02.03.2017

VIADRUS Hercules U32 wygrał w plebiscycie PRODUKT ROKU 2016 w kategorii "Kotły". Więcej informacji znajdą Państwo w artykule.

Czytaj więcej

Z dumą ogłaszyamy, że VIADRUS Hercules U32 zdobył prestiżową nagrodę w plebiscycie PRODUKT ROKU 2016, według porównywarki cen HEUREKA.cz. Wśród tak wielu producentów kotłów na paliwa stałe, olejowe i gazowe, nasz kociol wygrał pierwsze miejsce dzięki doskonałym rozwiązaniom technicznym oraz dzięki zaufaniu naszych klientów. Herkules U32 jest już z nami na rynku od 2015 roku, bardzo długo utrzymywał się na pierwszych miejscach ulubionych kotłów na stronie Heureka.cz. Dzięki swojej wysokiej jakości, dobrej wydajności oraz cenie zyskał nagrodę PRODUKTU ROKU 2016. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym. Z radością oświadczamy również, że wkrótce można spodziewać się kolejnej wersji popularnego kotła.


Wizyta Ministra Handlu i Przemysłu w firmie VIADRUS

06.12.2016

Jan Mládek, Minister Przemysłu i Handlu, odwiedził  firmę VIADRUS, największego czeskiego producenta kotłów.

Czytaj więcej

Jan Mládek, Minister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, odwiedził firmę VIADRUS, największego czeskiego producenta kotłów. Po spotkaniu z członkami najwyższego kierownictwa firmy, wizytował fabrykę. Oprócz hal produkcyjnych odwiedził nasz salon wystawowy, gdzie są wystawione nasze najnowsze produkty marki VIADRUS. Zdjęcia z wizyty są umieszczone na naszej stronie na Facebooku.


Poszukujemy partnerów

17.08.2016

Poszukujemy  partnerów do sprzedaży marki VIADRUS w Polsce.

Czytaj więcej

Produkujemy kotły, grzejniki i piece z żeliwa. Proponujemy odlewy z żeliwa 0,5 - 500 kg.

Prosze napisać na mail Kierownika sprzedaży Polska:
Bc. Jiří Lakosil, jlakosil@viadrus.cz.


Zawiadomienie o zmianie rachunków bankowych

10.08.2016

Informujemy Was że w Naszej spółce nastąpiła zmiana Naszych numerów rachunków bankowych.

Czytaj więcej

Szanowni Partnerzy Handlowi,
Informujemy Was że w Naszej spółce nastąpiła zmiana Naszych numerów rachunków bankowych.
Zwracamy się z prośbą o dokonanie w swoim systemie zmiany numerów rachunków a od tej chwili prosimy o przesyłanie płatności na nowe numery rachunków, które posiadamy w Komercní Bank, a.s., z siedzibą Praga 1, Na Příkopě 33, nr. 969. 

waluta       numer rachunku          SWIFT (BIC)         IBAN
CZK          115-264470217/0100       KOMBCZPP        CZ3001000001150264470217
EUR          115-264480247/0100       KOMBCZPP        CZ4401000001150264480247
USD          115-264490277/0100       KOMBCZPP        CZ5801000001150264490277


Międzynarodowe Targi Instalacyjne

29.04.2016

Tegoroczna edycja Targów Instalacje 2016 już za Nami. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Państwu za odwiedzenie Naszego stoiska, podczas tych targów.

Czytaj więcej

Jeśli nie mieli Państwo możliwości odwiedzenia Naszego stoiska nr.102 w Pawilonie 5 chcielibyśmy serdecznie zaprosić do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z targów Instalacje.


Targi Budma 2016

08.02.2016

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas targów Budma 2016 w Poznaniu.

Czytaj więcej

VIADRUS. Kotły wysokiej jakości, nie tylko żeliwne.

20.11.2015

VIADRUS kojarzy się w Polce głównie z wysokiej jakości kotłami czy grzejnikami żeliwnymi. W artykule dla Magazynu Instalatora staramy się przybliżyć naszą ofertę, która obejmuje typoszereg produktów nie tylko odlanych z żeliwa.

Czytaj więcej

VIADRUS to przede wszystkim doświadczenie w produkcji kotłów i asortymentu grzewczego. Doświadczenie, którym może się pochwalić niewiele przedsiębiorstw w Europie, wynika to z faktu rozpoczęcia produkcji w Czeskim Bochuminie w roku 1888, czyli w latach kiedy w tej części europy nie było producentów kotłów. Żeliwo odlewamy już od ponad 127 lat, a od dwóch lat produkujemy kotły stalowe, do tego celu powstał nowoczesny zakład produkcyjny w rejonie naszego kompleksu przemysłowego. Więcej o naszej ofercie przeczytacie Państwo w artykule Magazynu Instalatora: http://www.instalator.pl/2015/11/viadrus-kotly-z-wysoka-jakoscia/

Zapraszamy do lektury!


1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | All