VIADRUS jest tradycyjnym czeskim producentem produktów z żeliwa szarego, przede wszystkim kotłów i grzejników. Zatrudnienie w firmie to około 1000 pracowników i z obrotem w wysokości 2 mld CZK. VIADRUS jest znaczącym producentem na europejskim rynku ogrzewnictwa.

Wieloletnia tradycja naszego przedsiębiorstwa połączona z doświadczeniem w przemyśle odlewniczym datującym się od roku 1888 stanowi gwarancję dokładnego wykonania, niezawodności, wysokiej jakości i długotrwałości produktów VIADRUS.

Wiodącymi produktami w ofercie VIADRUS są kotły żeliwne na paliwo stałe, gazowe i olejowe kotły z żeliwnym wymiennikiem i grzejniki żeliwne. Kotły żeliwne na paliwo stałe z ręcznym zasypem stanowią niezawodne i tanie źródło ciepła od wielu dziesięcioleci na całym świecie. Kotły na paliwo stałe z automatycznym sterowaniem stanowią bardzo komfortowy i nowoczesny sposób wykorzystywania paliw stałych. Oczywiście firma VIADRUS oferuje kotły na paliwo stałe odpowiadające wszystkim aktualnym wymogom ekologii i warunkom uzyskiwania dotacji z programów ochrony środowiska naturalnego. Asortyment kotłów gazowych obejmuje kotły stojące, wiszące i bardzo wysokiej sprawności kotły kondensacyjne.

Znaczącą część naszej produkcji stanowią żeliwne elementy składowe kotłów OEM, wymienniki ciepła i nie ciepłowniczeodlewy z żeliwa szarego oraz specjalnych stali wysokostopowych.

VIADRUS jest również jednym z czołowych producentów żeliwnych grzejników w wykonaniu klasycznym, nowoczesnym i retro.

W 2015 roku uruchomiliśmy w pełni automatyczną linię do produkcji kotłów stalowych a w związku z tym, że posiadamy własny dział badawczy przygotowaliśmy nowy typoszereg kotłów stalowych spełniających klasę 5. Jesteśmy przekonani że wysoka jakość produkcji, długoletnia żywotność przystępne ceny naszych produktów i interesujące warunki sprzedaży przynoszą naszym klientom i wszystkich użytkownikom produktów marki VIADRUS istotne korzyści.